Bazdmeg orsi
Bazdmeg orsi
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Osztylrl/nak
 
Fontos Dtumok
 
ra
 
Okossgok mindenkinek

 
chat
Nv:

zenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Hzirend:P

ALAPELVEK

 

1.        Az iskola politikamentes intzmny. Ezrt az iskola terletn s rendezvnyein tilos brmely prt s politikai szervezet jelkpeit, jelvnyeit viselni, hasznlni s terjeszteni. Az iskola terletn tilos prtpolitikai rendezvnyt tartani. Prtpolitikai nzeteit nyilvnosan egyetlen tanr sem terjesztheti a tanulk kztt. (Nyilvnosnak minsl: a tantsi s osztlyfnki ra, rakzi sznetek s az iskolai rendezvnyek.) A tanr a tanulkat nem ksztetheti prt vagy prtok ltal szervezett politikai rendezvnyeken val rszvtelre. Semmilyen formban - sem magnbeszlgetsben, sem nyilvnosan - nem tilthatja meg az ilyen jelleg rendezvnyeken val rszvtelt, kivve, ha az adott rendezvny a Magyar Kztrsasg Alkotmnyba tkzik, vagy trvnyek tiltsa al esik.

2.        Tilos az iskolban npek, nemzetisgek, etnikumok htrnyos megklnbztetse.

3.        Az emberi s gyermeki jogok tiszteletben tartsa mindenki szmra ktelez.

4.        A tanulk az iskolban nem rszeslhetnek sem testi fenytsben, sem megalztatsban.

5.        A tanulk az iskola pletben sem tantsi idben, sem tantsi idn kvl nem fogyaszthatnak szervezetkre kros lvezeti cikkeket (dohny, alkohol, kbtszer, stb.). Ez a tilalom rvnyes minden, az iskola ltal szervezett rendezvnyre az iskola pletn kvl is.

6.        A tanulk idszakos egszsggyi szrvizsglatokon vesznek rszt az iskolaorvossal val kln megllapods alapjn.

7.        Minden tanul vlaszt s vlaszthat az Iskolai Dikbizottsg diktisztsgeire.

8.        Az Iskolai Dikbizottsg felptst s mkdsi feltteleit a kzoktatsrl szl trvny, valamint ezzel sszhangban a diknkormnyzat Szervezeti s Mkdsi Szablyzata hatrozza meg.

9.        A tanul joga, hogy az iskola egsze szmra szervezett tantsi idn kvli rendezvnyeken rszt vegyen. Ugyancsak joga az olyan szkebb iskolai kzssg rendezvnyn val rszvtel, mely kzssgnek tagja. A szkebb kzssghez nem tartoz tanul is rszt vehet az adott rendezvnyen, ha azzal a rendezvnyrt felel tanr is egyetrt. Ettl a jogtl ktelez jelleg rendezvny esetn az iskola igazgatja fegyelmez vagy fegyelmi eljrs sorn foszthatja meg. Nem ktelez jelleg rendezvny esetn kizr dntst a rendezvnyrt felels tanr hozhat, mely dntst az iskola igazgatjnak krsre kteles megindokolni.

 

 

I. A TANULK JOGAI 

 

1.      A tanulnak joga van rszt venni az osztly s az iskola letben s annak alaktsban, a hzirend keretn bell.2.      A tanulnak joga van megismerni azokat a tantervi kvetelmnyeket, amelyek alapjn tanrai a teljestmnyt s tudst minstik. A rszletes kvetelmnyeket a pedaggusok v elejn tadjk a dikoknak.

3.      A tanul krelmezheti, hogy egy vagy tbb tantrgynak tbb vfolyamra megllaptott tantervi kvetelmnyt egy tanvben teljesthesse. A tanul joga tovbb, hogy magntanul legyen.4.      A tanul dnthet arrl, hogy az iskola ltal felknlt ktelezen vlaszthat fakultcis lehetsgek kzl melyiket ltogatja rendszeresen.

5.      Rszt vehet az iskola ltal szabadidben szervezett programokon.

6.      A tanulnak joga van az iskola helyisgeit s berendezseit rendeltetsszeren hasznlni az iskolai foglalkozsok s szabadid eltltsnek idejn.

7.      Az iskola udvart, sportplyt tantsi idn kvl csak rsbeli igazgati engedllyel, felntt felgyelete mellett hasznlhatjk a tanulk.

8.      A tanulnak joga van olyan dikszervezeteket ltrehozni, mkdtetni, rszvtelvel s munkjval segteni, amelyek az rdekeit vdik s rvnyestik az iskolban.

9.      A tanulk rdekkpviseleti szerve az Iskolai Dikbizottsg. Iskolnkban a tanulk nagyobb kzssgnek az iskola tagozatait neveztk meg. Egy-egy tagozatot rint gyben ki kell krni a DK vlemnyt.

10.  A tanulknak jogukban ll rszt venni az Iskolai Dikbizottsg lsein. A tanul srelmvel fordulhat szaktanrhoz, osztlyfnkhez, a tagozatvezet igazgathelyetteshez, az igazgathoz, valamint az Iskolai Dikbizottsghoz.

11.  Az Iskolai Dikbizottsg vezetsgnek joga, hogy minden tantestleti ls azon szakaszn, amely a diksg gyeivel foglalkozik, tancskozsi joggal rszt vegyen. Egyttal tjkoztatst ad az Iskolai Dikbizottsg munkjrl.

12.  A tanulnak joga van arra, hogy a tantsi rk kzti sznetet a hzirend betartsa mellett teljes tartamban pihensre, rekrecira, a trsas rintkezs megengedett formira hasznlja fel. A tanr kteles a tanrt a kicsngetskor befejezni

13.  A tanulnak joga tudni tanulmnyi elmenetelt, a tanrkon szerzett rdemjegyeit, ezrt:

a)    a szbeli feleletek rdemjegyeit azonnal kzlni kell a tanulkkal - s mg azon a napon be kell rni az ellenrz knyvbe s a naplba is;

b)   az rsbeli feleletek (dolgozatok) eredmnyt legksbb kt ht mlva kzlni kell a tanulkkal, valamint az ellenrz knyvbe s a naplba be kell rni;

c)    minden tantrgybl flvente az raszm fggvnyben legalbb 3-5 jegy megszerzsnek lehetsgt kell biztostani minden tanulnak,

d)   jegyet adni csak az rai teljestmnyrt illetve a tananyaggal sszefgg tanrn kvli tevkenysgrt - hzi feladat, kiselads, verseny, stb. - lehet. A tantrgyi jegyek nem hasznlhatk kzvetlen fegyelmezsi eszkzknt.

14.    Minden olyan rsbeli szmonkrst, mely egsz tanrs, a dolgozatot rat, szaktanr kteles t tantsi nappal korbban bejelenteni (tmazrk esetben). Ha ez nem trtnik meg, gy a dolgozatrst - a tanulk krsre - el kell halasztani. Egy tantsi napon kett, egy hten legfeljebb 4 dolgozat rathat.

15.    A tanulnak joga van a dolgozatt s annak rtkelst a megrstl szmtott kt hten (tz tantsi napon) bell kzhez kapni. A dolgozata rtkelsvel kapcsolatban kulturlt formban krdseket tehet fel, melyre a tanr kteles vlaszolni.

16.    Mind a flvi, mind az v vgi osztlyzatokat - a flv elejn a tanr ltal megadott kvetelmnyeknek val megfelelst tkrz -, flvenknt legalbb hrom, klnbz idpontokban szerzett rdemjegy alapjn kell megllaptani. Amennyiben a flvi vagy v vgi eredmnyjegy a tanul vlemnye szerint nem tkrzi hven a szaktrgyi tudst, (nincs sszhangban az elre megadott kvetelmnyrendszerrel), a Kzoktatsi Trvny 11..1/h. pontja rtelmben jogban ll fggetlen vizsgabizottsg eltt szmot adni tudsrl.17.    A tanul indokolt esetben, az iskola s a fenntart lehetsgeitl fgg mrtkben szocilis juttatsban, szocilis tmogatsban rszeslhet. A jogszablyi vltozsokrl s lehetsgekrl (mentessgek, kedvezmnyek) minden v elejn szli rtekezleteken tjkoztatjuk a szlket. A szocilis tmogats megllaptsnl s felosztsnl az albbi szempontokat vesszk figyelembe:-         a csaldban eltartottak szma,-         az egy fre jut nett tlagjvedelem,-         fogyatkos vagy beteg gyermek a csaldban,-         rendkvli esemny a csaldban

A tanknyvtmogats elosztsi rendjt a 1159/2002. kormnyhatrozat szablyozza. Iskolnkban a trgyvet megelz tanvben december 15-ig a szl bntetjogi felelssge tudatban nyilatkozatot tesz arrl, hogy tanknyv-tmogatsra jogosult. Ennek alapjn a tanul trtsmentesen megkapja tanvkezdskor az iskolban a tanknyveit.18.    A tanulk joga, hogy iskolardit mkdtessenek, s iskolajsgot adjanak ki, melynek felels szerkesztit a tantestlet az Iskolai Diknkormnyzattal egyetrtsben nevezi ki, mkdsi feltteleit a diknkormnyzat Szervezeti s Mkdsi Szablyzata hatrozza meg. Az iskolajsg, illetve az iskolardi msornak az rtkkzvett s kpessgfejleszt program rtkrendjt tkrznie kell. Az iskolardi kln mkdsi rend szerint sugrozhat.

19.    A tanul joga, hogy a vezetk ltal kijellt s kihirdetett konzultcis idpontban/okban problmjval (szemlyes- osztly-, tagozati- iskolai) a terletrt felels vezethz forduljon, s tle informcit, segtsget krjen.

20.    Az iskola tanuli a knyvtrat klcsnzsre vagy helyben olvassra hasznlhatjk a nyitvatartsi idben. 21.    A tanul tanulmnyi, szakkri, hittan s egyb tevkenysghez hasznlhatja - az idevonatkoz szablyok betartsval - az iskola felszerelseit (sportszerek, szertri eszkzk, stb.) s helyisgeit. 22.    „A tanul joga klnsen, hogy az emberi mltsg tiszteletben tartsval szabadon vlemnyt nyilvntson minden krdsrl, az t nevel, oktat pedaggus munkjrl, az iskola mkdsrl.” (KT.11.) Az iskola vezetihez, pedaggusaihoz s az iskolaszkhez krdst intzzen, s arra a megkeresstl szmtott 30 napon bell rdemi vlaszt kapjon.

 

 

II. A TANULK KTELESSGEI

 

1.        A tanul kteles az iskolban s az iskoln kvl az iskolnk rtkrendjt (amely a pedaggiai programban van kifejtve) kpviselni s annak megfelelen viselkedni.

2.        A tanul az iskolai munkarend r vonatkoz normit tudomsul veszi, azt igyekszik legjobb tudsa szerint megvalstani.

3.        Vllalja, hogy a tanulmnyi munkban legjobb kpessgei s szorgalma szerint vesz rszt, kpessgeihez s tudshoz mrten a legjobb teljestmnyt igyekszik nyjtani.

4.        Tudomsul veszi, hogy az ellenrzknyv a szl s az iskola kztti kapcsolattarts egyik fontos eszkze, hivatalos dokumentum, ezrt minden rn magnl tartja.

5.        Az iskola elvrja tanulitl, hogy trsaikkal, tanraikkal, az iskola minden dolgozjval s az iskola (szmukra ismert vagy ismeretlen) vendgeivel szemben kulturltan s udvariasan viselkedjenek. Minden, az iskolban tartzkod szemlyt (gyereket, felnttet, ismerst s ismeretlent) naponta ktszer, az els tallkozskor, illetve az elbcszskor az illemszablyoknak megfelelen kszntsenek.

6.        A tanul tudomsul veszi, hogy a tanulk egyms kzti rintkezsben a nyelvi durvasg, kromkods, egyms megalzsa szigoran tilos, s bntetst von maga utn.(Slyos esetben mr az els alkalommal osztlyfnki fokozat bntets adhat)

7.        A tanul beltja, hogy a testi erszak, fenyegets (verekeds, durva jtk, kpkds, stb.) szigoran tilos, s felelssgre vonssal jr. (Slyos esetben mr az els alkalommal tagozatvezeti figyelmeztetssel bntetend.)

8.        A tanul ktelessgnek tartja, hogy az alkalomhoz illen, tiszta s kulturlt ltzetben, rendezett hajviselettel jelenjk meg az iskolban mind tantsi idben, mind tantsi idn kvl szervezett egyb rendezvnyeken. A tanul tudomsul veszi, hogy az iskola nem tartja rtkrendjbe illnek: az arcfestst, a mkrmt, a kihv ruhaviseletet, fik esetben a flbevalt.9.         A tanulk az iskolban rditelefont (mobil) foglalkozsi idn kvl – csak indokolt esetben - az engedlyez pedaggus jelenltben hasznlhatnak! Foglalkozsi idben val hasznlatuk bntetst von maga utn. Az iskola terletn kerkprozni, grkorcsolyzni, grdeszkzni, rollerozni s stl magnt hasznlni szigoran tilos (kivtel az iskola vezetje ltal engedlyezett sportrendezvnyeken)!10.    A tanul az iskola plett, eszkzeit, berendezseit rendeltetsszeren kteles hasznlni. Tudomsul veszi, hogy a nem rendeltetsszer hasznlatbl ered minden krokozsrt a Kzoktatsi trvny 77. -a alapjn krtrtsi felelssg terheli.

11.    Az iskolban elhelyezett nvnyeket, az iskola udvart, parkjt vnia kell, kerlni minden olyan tevkenysget, amely veszlyeztetheti psgket.

12.    A tanul tudomsul veszi, hogy az iskola minden tanuljnak tilos a dohnyzs, a szeszesital-fogyaszts s a kbtszerek brmely fajtjnak hasznlata iskolban s az iskolai rendezvnyeken egyarnt. A fenti, egszsgre kros lvezeti cikkek hasznlit az iskola szigoran bnteti. (Mr az els alkalommal igazgati figyelmeztetssel bntetend.)

13.    Az iskola plett, ill. terlett a tantsi id alatt csak a vezetgyeletes rsbeli engedlyvel hagyhatja el.

14.    A tanul a hetesi, gyeletesi feladatait (belertve a tanterem takartst is) a legjobb tudsa szerint kteles elltni, akadlyoztatsa esetn helyettesrl gondoskodik.15.    A tanul kteles az iskolba az rarend szerint szksges felszerelseit (tanknyvek, fzetek, testnevelsi felszerels stb.), hzi feladatait pontosan elhozni. Iskolnkban a ktelezen elrt tornafelszerels fiknak fehr pl (trik) s kk vagy fekete tornanadrg, lnyoknak tornadressz (tetszleges szn) vagy a fikkal megegyez ltzet. A hzi feladatok el nem ksztst, pontatlan, ignytelen, elnagyolt elvgzst, a felszerelsi trgyak el nem hozst a szaktanr pluszfeladatok adsval, az iskolban tants vgn, - a szlvel egyeztetett idpontban – a tanul pedaggus felgyelettel ptolja mulasztst, vagy rsbeli figyelmeztetssel bntetheti. A hzi feladat el nem ksztsrt elgtelen osztlyzat adhat.16.    A vlasztott szakkpzsi irny gyakorlati tevkenysgeit az iskoln bell s az iskoln kvli kpzsi helyen a legjobb tudsa szerint, az iskola rtkrendjt s hrnevt kpviselve igyekszik elltni.

17.    A tz- s balesetvdelmi szablyok betartsa minden tanulnak ktelez. A tz- s vagyonvdelmi riadt tbbszr ismtld rvid csengets jelzi, ami utn a szaktanr vezetsvel a kijellt ton el kell hagyni az pletet, s az utcn gylekezni. A baleseteket azonnal jelenteni kell a legkzelebbi tanrnak. Az iskola munka- s tzvdelmi felelse gondoskodik arrl, hogy minden osztlyfnkhz eljusson (a tanv els hetben) a tz- s balesetvdelmi szablyzat. A szablyok megismerse utn a tanulk jegyzknyvben rgztett alrsukkal igazoljk azok tudomsulvtelt.18.    Tilos az iskolba olyan trgyat hozni, ami nem oda val. Pldul:

a)   ami veszlyeztetheti msok testi psgt, egszsgt:

b)   ami ronglhatja a krnyezetet;

c)    ami betegsget terjeszthet (llatok, vegyszerek stb.);

d)   amit egyb jogszablyok tiltanak.

A tanulk rtkeirt az iskola csak akkor vllal felelssget, ha azokat az osztly zrhat szekrnybe vagy a titkrsgon helyeztk el.19.  A tanulk az iskolban tantsi napokon 7.00-17.00-ig tartzkodhatnak. Az ettl eltr idpontokban csak szervezett foglalkozsokon vagy tanri engedllyel szabad az pletben tartzkodni. 20.    Hivatalos gyeket tantsi napokon a kirt gyflfogadsi idben a titkrsgon s a gazdasgi irodban lehet elintzni. A befizetsek (dikigazolvny, igazolsok, ebdbefizets, tanknyvek rustsa. stb.) idpontjt s helyt az iskola elre meghatrozza s tudatja a tanulkkal. 21.    A tanrkon kvl a kvetkez tpus iskolai foglakozsokon vehetnek rszt a tanulk:

      iskolaotthonos oktats, tanulszoba,

      szakkr, korrepetls,

      sportkrk, nkpzkrk,

      nekkar,

      tanulmnyi, sport s egyb versenyek,

      diknap,

      egyb iskola rendezvnyek, nneplyek.

      kzmveldsi programok;

 

A pedaggiai programban lert mdon ktelez, illetve ktelezen vlaszthat iskolaotthonos foglalkozsok mkdnek iskolnkban, az 1-4. vfolyamon. Tanulszobai foglalkozsok ignybevtelt a szl s a tanul krheti, az osztlyfnk s a szaktanr javasolhatja.. A ms teleplsekrl bejr azon tanulk szmra ktelez a tanulszoba ignybevtele, akik az iskolabusz indulsig kln rk vagy egyb elfoglaltsguk miatt az iskolban tartzkodnak.22.    Az iskola trgyi s szemlyi feltteleinek fggvnyben szakkrket, felzrkztat s fakultcis foglalkozsokat hirdet a tanulk s a szlk ignyeinek figyelembevtelvel. A foglalkozsokra a szorgalmi idszak kezdetn lehet jelentkezni. Ezen foglalkozsok ltogatsa all csak klnsen indokolt esetben igazgati engedllyel lehet tvol maradni. A foglalkozsok legksbb oktberben kezddnek s a szorgalmi idszak vgig tartanak.

23.    Minden vben iskolagylst (dikfrumot) tartunk, melyet az iskola igazgatja, helyettese vagy egy felkrt pedaggus vezet. vente tagozati gylseket tartunk a helyzetnek s a problmknak megfelel gyakorisggal.24.    A tallt trgyakat a titkrsgra kell leadni, ahol a jogos tulajdonos tveheti.

 

 

III. AZ ISKOLAI MUNKAREND TANULKRA VONATKOZ NORMI

 Megrkezs az iskolba

1.        A reggeli gyeletet ignyl tanulk 7.00-tl tartzkodhatnak az erre kijellt teremben, addig az aulban gylekeznek.2.        Az iskolba rkez tanulk sorakozs utn 7.30-kor az gyeletes tanr irnytsval mehetnek fel a tantermekbe.

3.        Aki 7.50 s 8.00 ra kztt rkezik az iskolba, elksettnek szmt, s ksst indokolnia kell a fldszinten tartzkod gyeletes tanrnak s az osztlyfnknek. Indokolt esetben, a tanr krsre ezt rsban is meg kell erstenie.4.        A kssek az gyeleti naplkba s a tanul ellenrzjbe bersra kerlnek.

5.        Minden harmadik kss utn az osztlyfnk rtesti a szlket, s hatskrben eljr.A helyisgek hasznlati rendje

1.    Az iskola ltestmnyeit, helyisgeit rendeltetsknek megfelelen, az llagmegvs szem eltt tartsval kell hasznlni.

2.    Az iskola rendjnek s tisztasgnak megtartsa minden tanulra, alkalmazottra s klss hasznlra vonatkoz ktelezettsg.

3.    Az osztly- s foglalkoztatsi termek dekorlsa az osztlyfnkk illetve a szaktermekben rintett szaktanrok irnytsval trtnik. Az osztlytermek - lehetsg szerint - tbb vre az "osztlyok birtokba kerlnek", ez azt jelenti, hogy: az adott osztly feladata a terem s btorzatnak llagmegvsa. Az osztlyoknak lehetsgk van - az osztlyfnk egyetrtsvel sajt arculat terem kialaktsra

4.    A ronglsokat s a meghibsodsokat azonnal jelenteni kell az osztlyfnknek vagy az illetkes szaktanrnak. 5.    Tants utn, illetve azokon az rkon, amelyeken az osztly nincs a termben, az osztlytermeket az osztlyfnkk a portn tallhat kulccsal bezrhatjk.

6.    A dlutni foglakozsokra minden tanul vagy vigye magval az sszes felszerelst vagy a tantermhez tartoz szekrnyben trolja, amg az iskola pletben tartzkodik.

7.    A kabtokat, vltcipket az osztly szmra kijellt szekrnyekben kell trolni. A szekrnyeket lehetsg szerint zrva kell tartani. Ennek megszervezse az osztlyfnk s a gondnokfeladata.8.    A szmtstechnikai teremben, a knyvtrban, a szaktantermekben, valamint a szertrakban csak szaktanri felgyelet mellett tartzkodhatnak tanulk. A termek biztonsgos zrsa a szaktanrok feladata.

9.    A tornaterembe csak tiszta tornacipvel szabad belpni, sportolni, jtszani csak a tornarkon hasznlatos felszerelsben – tanri felgyelettel - szabad.

10.Az ltzk zrsnak megszervezsrl a testnevelsi rt tart tanr ktelessge gondoskodni. Az udvar tisztasgnak megvsa minden tanul s dolgoz ktelessge.

11.A tanulk a szakkpzsbl add kpzsi helyeken ktelesek betartani az iskola, illetve a munkahely ltal elrt rendet.

12.Krokozs

a)    Vletlenszer a krokozs, ha azt a tanul rendeltetsszer, hzirendben vagy egyb szablyban nem tiltott tevkenysg vgzse kzben kell krltekints s elvigyzatossg mellett okozta. Vletlenszer krokozs esetn a tanult krtrtsi felelssg nem terheli

b)   Egyb esetben a tanult - illetve szleit - krtrtsi felelssg terheli. A krt a kr rtktl fggetlenl - a jogszablyokban elrt mdon - meg kell trteni.A sznetek rendje

1.        A dleltti, valamint a dlutni foglalkozsok kztti sznetet lehetleg az pletben, a tanteremben tltsk a tanulk.

2.        A tanulk - idjrstl fggen - az uzsonna sznet kivtelvel kimehetnek az udvarra.3.        A sznet vgn az udvarrl val felvonulst az gyeletes pedaggus irnytja.

4.        A tanulk a msodik sznetben tzraiznak.5.        A tantermekben tkezni (reggelizni, tzraizni, uzsonnzni) a kvetkezkppen lehet: mindenki a sajt helyn, tiszta szalvtn fogyasztja el az lelmet, majd utna rendbe teszi a krnyezett.

6.        A heteseknek (naposoknak, takartsoknak) minden sznetben az osztlyban kell tartzkodniuk. Gondoskodniuk kell a szellztetsrl, a tbla tisztasgrl, a tanterem rendjrl, s a munkatanulsban lert egyb feladatok elltsrl.7.        Az aulkban s folyoskon lv lgarnitrt rendeltetsszeren, kulturlt beszlgets cljra lehet hasznlni. Az lgarnitrk krnykn, az iskolagalriban, illetve az ebdl folyosjn tskt, kabtot, egyb flszerelsi trgyat trolni nem szabad. A tants vgeztvel a tanulk az udvaron, illetve rossz id esetn az gyeleti teremben vrakoznak egymsra.

8.        Ha egy osztly msik terembe megy rra (pl. testnevels, idegen nyelv stb.), akkor a sajt termt rendezetten kell elhagynia. rtkeiket a tanulk mindenkor adjk le osztlyfnkknek vagy a titkrsgra vagy tegyk az osztly zrhat szekrnybe.

9.        Ha egy osztlynak idegen teremben lesz tanrja, az adott osztlyba csak a pedaggus megrkezse utn lphetnek be. Az osztlyteremben lv felszerelsekrt krtrtsi felelssggel tartoznak. A termet az ra vgn rendezett llapotban kell hagyniuk (a tblt letrlve, a padokbl, illetve a padlrl a szemetet sszeszedve, a szkeket a helykre tolva).10.    A tanulk az iskolardiban csak az gyeletes vezet engedlyvel hirdethetnek.11.    A tanulk a hirdet tblkrl tjkozdhatnak az aktulis feladatokrl, s az egyb, iskolt rint esemnyekrl.

 

Az ebdels rendje

1.        11.35-12.45-ig elssorban az 1-4. osztlyosok ebdelnek. Ha a szakmai program alapjn megoldhat, akkor az 1-3. osztlyosoknak a turizmus-vendgltipari szakkzpiskols tanulk szolgljk fel az ebdet, egybknt nkiszolgl rendszerben tkeznek a tanulk. Ezen id alatt nagyobb tanulkat a szmukra kijellt asztalhoz az ebdelst felgyel pedaggus engedhet be, de ez nem zavarhatja a kezd tagozatos tanulk tkezst.

2.        Az 5. vfolyamtl az osztlyok tanuli a napi munkarendjknek megfelel idben, az iskolaotthonos osztlyok utn (kb.12.45-14.00-ig) mehetnek nkiszolgl rendszerben tkezni.

3.        Azon tanulk szmra, akiknek 7-8. rja van a 6. rt kvet 20 perces sznetben ebdelhetnek. 14.00-14.30-ig csak rendkvl indokolt esetben (kzmveldsi program, testnevels ra stb.) lehet ebdelni.

4.        tkezsi dj befizetse: A tanulk minden hnapban csekket kapnak a gazdasgi iroda munkatrstl, a trgyhnap 10-ig ezen kell befizetnik az tkezsi djat. Hinyzs esetn a szl ktelessge, hogy gondoskodjon az tkezs lemondsrl. A tanul hinyzsa esetn a befizetett tkezsi djat a kvetkez hnap trtsi djbl vonjk le. A trgynapon dleltt 9.30 rig lemondott tkezs a kvetkez naptl lp rvnybe.

Munkafegyelem

1.        Minden tanul kteles az iskolba magval hozni s az rakezdsre elkszteni a tanszereit, tanknyveit.

2.        A tanul kteles minden tanrn jelzcsengetskor a tanterembe menni s az rra felkszlve vrni az rt tart tanrt. Ha a tanul csengets utn rkezik a tanterembe, mulasztsa kssnek, ha 15 percnl tbbet ksik, teljes rai hinyzsnak minsl. Amennyiben ksst nem tudja hitelt rdemlen igazolni, hinyzsa igazolatlannak minsl.

3.        Ha az rt tart, vagy az t helyettest tanr 5 perccel a becsengets utn nem rkezik meg a tanterembe, a mindenkori hetes kteles ezt a titkrsgi irodban jelezni.

4.        Csengets utn az rra belp tanrt, az rra rkez vendgeket felllssal kszntik a tanulk, az ra vgi elkszns is hasonlan trtnik. A tanulk lve is fogadhatjk az ra kzben rkezket, ha a fellls baleset vagy krokozst idzhet el (pl. KVK, szmtstechnika, kmiai s fizikai tanul ksrleti ra stb.).

5.        Az rkon a feladatmegoldsokat a tanulk - az adott tantrgyban szoksos mdon - vlasztsuk szerint lve vagy llva is kzlhetik.

6.        Az udvaron eltlttt testnevelsrkon, valamint a szabadids foglalkozsokon rsztvev minden tanulnak tekintettel kell lennie a tantermekben foly munkra. A szabadids tevkenysg ideje alatt a tanulk lehetleg az iskola udvarnak hts rszt hasznljk.

7.        Az iskoln kvl szervezett foglalkozsok is a tanuls forrsai, ezrt ezeken is a kulturlt viselkeds s tanulsra, mveldsre val belltds, az iskola rtkrendjnek s hrnevnek megfelel viselkeds ktelez.

8.        Ha a tanul a ktelez foglalkozsokrl tvol marad, mulasztst igazolnia kell. A mulaszts igazoltnak szmt, ha:

a)      elzetesen engedlyt kapott a tvolmaradsra,

b)      beteg volt s ezt 3 tantsi napon bell igazolja,

c)      tvolmaradst llami hivatal igazolja.

9.        A tanul tantsi napokrl trtn hinyzst igazolhatja:

a)            a szl, egy tanvben 3 tantsi naprl trtn hinyzst;

b)            orvosi igazols s a szli ellenjegyzs egyttesen, egyb hinyzs esetn;

c)            az osztlyfnk, tanvenknt egyszer, 5 tantsi napnl nem hosszabb hinyzst, elzetes szli megkeress alapjn;

d)            az igazgat, szli krsre, indokolt esetben 5 tantsi napnl hosszabb hinyzsra adhat engedlyt.

10.    Engedllyel trtn tvolmaradst a tanul kteles elre jelezni tanrainak, s velk a mulasztott feladatok ptlsnak mdjt megbeszlni. A szli krsre a tvolltre szl engedly megtagadsa csak indoklssal trtnhet.

11.    Ha a tanul orszgos tanulmnyi versenyen vesz rszt, vagy llami nyelvvizsgt tesz, hinyzsai a kvetkez mennyisgben tekintendk igazoltnak:

- iskolai s orszgos tanulmnyi verseny

  1. fordul (2-3 ra idtartam)            a hinyzs idejre

  2. fordul (4-5 ra idtartam)            a hinyzs idejre

  3. fordul                                            a verseny napja s az azt megelz nap

- llami nyelvvizsga                                a vizsga napja

Az ilyen jelleg hinyzsokrl az osztlyfnkt s az rintett szaktanrokat elzetesen rtesteni kell.

12.Az iskola pletben osztlyok rendezvnyeket csak a tagozatvezet igazgathelyettesnek elzetesen leadott s engedlyezett forgatknyv esetn tarthatnak.

13. A tanulk jutalmazsnak s bntetsnek elvei s formi

a)    pldamutat magatartst tanst, vagy

b)   folyamatosan j tanulmnyi eredmnyt r el, vagy

c)    az osztly, illetve az iskola rdekben kzssgi munkt vgez, vagy

d)   iskolai, illetve iskoln kvli tanulmnyi, sport, kulturlis stb. versenyeket, vetlkedkn vagy eladsokon, bemutatkon vesz rszt, vagy

e)    brmely ms mdon hozzjrul az iskola j hrnevnek megrzshez s nvelshez: az iskola jutalomban rszesti.

 

Az iskolai jutalmazs formi:

 a)   Az iskolban tanv kzben elismersknt a kvetkez dicsretek adhatk:

szaktanri dicsret,

osztlyfnki dicsret

tagozatvezeti dicsret

igazgati dicsret

neveltestleti dicsret

 

 

 

 b)   Az egsz vben pldamutat magatartst tanst s kiemelked munkt vgzett tanulk a tanv vgn

szaktrgyi teljestmnyrt

pldamutat magatartsrt

kiemelked szorgalomrt

pldamutat magatartsrt s kiemelked szorgalomrt

dicsretben rszesthetk. A dicsretet a tanul bizonytvnyba be kell vezetni.c)   Az egyes tanvek vgn, valamint brmely tagozaton, ngy ven t kitn eredmnyt elrt tanulk oklevelet s knyvjutalmat kapnak, melyet a tanvzr nneplyen az iskola kzssge eltt vehetnek t.

d)   Az iskolai szint versenyek els hrom helyezettjei oklevelet s knyvjutalmat kapnak, melyet az iskola kzssge eltt vehetnek t.

e)   Az iskoln kvli versenyeken, vetlkedkn, illetve eladsokon, bemutatkon eredmnyesen szerepl tanulk igazgati dicsretben rszeslnek.

f)    A kiemelked eredmnnyel vgzett egyttes munkt, az egysges helytllst tanst tanuli kzssget csoportos dicsretben s jutalomban lehet rszesteni.

 

A dicsretet rsba kell foglalni, s azt a szl tudomsra hozni.

Azt a tanult, aki

  tanulmnyi ktelezettsgeit folyamatosan nem teljesti, vagy

  a tanuli hzirend elrsait megszegi, vagy

  igazolatlanul mulaszt, vagy

  brmely mdon rt az iskola j hrnevnek bntetsben lehet rszesteni.

 

Az iskolai bntetsek formi:

 

Fegyelmi eljrs mellzsvel kiadhat bntet fokozatok:

 

  szaktanri figyelmeztets;

  osztlyfnki figyelmeztets;

  osztlyfnki ints;

  tagozatvezeti figyelmeztets;

  tagozatvezeti ints;

  igazgati figyelmeztets;

  igazgati ints;

  tantestleti ints.

 

Fegyelmi eljrst az oktatsi trvny elrsai szerint kell szervezni s lebonyoltani. Fegyelmi eljrs keretben az oktatsi trvny 76. (1) bekezdsben meghatrozott vtsgek esetben, a (2) bekezdsben felsorolt bntetsek szabhatak ki.

 

Az iskolai bntetsek kiszabsnl a fokozatossg elve rvnyesl, amelytl indokolt esetben – a vtsg slyra val tekintettel - el lehet trni.

A bntetst rsba kell foglalni, s azt a szl tudomsra kell hozni.

 

Az vkzi s flvi rtkelseket az osztlyozsi naplba s a tjkoztat fzetbe is berjuk, hogy a tanulk s a szleik tjkozottak legyenek az vkzi rdemjegyekrl, a formatv rtkels folyamatban szerzett osztlyzatokrl. Havonta legyen rdemjegye a tanulnak minden olyan tantrgybl, amelynek heti raszma legalbb kett. A tbbi tantrgybl flvenknt legalbb hrom klnbz tmakrben szerzett rdemjegyet kapjon minden tanul.

A tanv vgi rtkelst a havi, illetve negyedvenknti rszrdemjegyek s minstsek hatrozzk meg, s a gondosan slyozott osztlyzatok, illetve minstsek kerlnek az rtkel lapba, illetve a bizonytvnyba.

 

 Az iskolbl val tvozs rendje

1.        Az utols foglalkozs befejeztvel minden tanul rendet tesz a padjban, a szekrnyben, felteszi a szket a padra, s felszedi a szemetet. Ezt kveten az ra befejezstl szmtott 10 perc alatt elhagyja a tantermet, s a folyost. A takartst vgz tanulk igyekeznek 20-30 perc alatt elvgezni a munkjukat. A felelsk munkjt az osztlyfnk rtkeli.2.        A takarts rtkelse a 3. sz. mellklet alapjn trtnik. (V:.: 3. sz. mellklet!)

3.        A tanulk a tants utn az pletben, s az udvaron csak szervezett foglalkozs keretben vehetnek rszt, felgyelet nlkl az udvaron nem tartzkodhatnak. Egyedi esetekben ilyen foglalkozsokat csak a tagozatvezet igazgathelyettes engedlyezhet.

4.        Az pletet 19.00 rakor zrjk, utna az iskola terletn tanul csak engedllyel tartzkodhat. Kivtel a Zeneiskola foglalkozsain, edzseken rsztvev tanul/k.Az iskola tisztasgnak biztostsa

1.        A tantermek rendjrt minden tanul, takartsrt az osztlyfnk s/vagy a diknkormnyzat ltal kijellt tanulk felelsek. Ha napkzben a szemtkosr megtelt, a kijellt tanulk kirtik.

2.        Minden tanul kteles vltcipt hasznlni. A vltcipket a tantsi id vgn az osztly rszre kijellt szekrnyben rendezetten troljk.

3.        A kabtokat az osztly rszre kijellt szekrnyben sajt vllfkon tartjk a tanulk, a szekrnyeket a szekrnyfelels nyitja s zrja.

4.        A tanulk tisztasgi csomagot hoznak magukkal, vagy azt az iskolban tartjk. tkezs eltt, WC-hasznlat utn kezet mosnak.

5.        A WC-ket rendeltetsknek megfelelen kell hasznlni. Sznetekben ott indokolatlanul senki nem tartzkodhat. Az illemhelyek ajtajt csukva kell tartani.

 

 

IV. A hzirend gyakorlati alkalmazsa

 

1.      A hzirend az iskolval jogviszonyban ll minden szemly ltal ktelezen betartand. A hzirendrl a tantestletre, az iskolavezetsre hrul feladatokat rszletesen az iskola Szervezeti- s Mkdsi Szablyzata s az iskolai Munkarend tartalmazza.

2.      Tanrrl dikot csak meghatrozott cllal szabad kikldeni pontosan meghatrozva tartzkodsi helyt, tevkenysgt s felgyelett. Fegyelmi okokbl dikot az rrl kikldeni nem lehet.

3.      Az iskola csak a titkrsgon leadott rtkekrt vllal felelssget.

4.      Ha a hzirendet a tanul megsrti, a szablysrts mrtktl fggen rszesthet szaktanri intsben, osztlyfnki figyelmeztetsben, intsben, tovbb igazgati figyelmeztetsben, intsben, illetve fegyelmi trgyals indthat ellene. Az itt megjellt bntetsi fokozatok mindegyikt a tanul ellenrz knyvben s a haladsi naplban rgzteni kell. A tanul egy tanvben legfeljebb egyszer rszeslhet azonos fokozat bntetsben. A bntet fokozatnak arnyban kell lennie az elkvetett vtsggel. Fegyelmi hatrozatot a Kzoktatsi Trvny rtelmben csak a tantestlet hozhat.

5.      Ha a tanul figyelmeztetsben vagy intsben rszeslt, azonos vagy magasabb szint dicsrettel kijavthatja.

6.      A tanuli jogviszonya — akarata ellenre — csak fegyelmi hatrozattal szntethet meg, a trvny ltal elrt keretek kztt. Nem szksges fegyelmi hatrozat a tanuli jogviszonynak megszntetshez abban az esetben, ha igazolatlan rinak szma meghaladja a tanul heti raszmt. Ha mulasztott rinak szma egy tanven bell meghaladja a 250-et, akkor a tanul a tantestlet engedlyvel a tanv vgn osztlyozvizsgt tehet, mskppen tanulmnyait csak vismtlssel folytathatja.

7.      Az osztlyfnk kteles a tanul els igazolatlan mulasztsakor a szlt rtesteni, illetve, ha a nem tankteles kiskor tanul igazolatlan mulasztsa a 10 rt elri. Ha a tvolmaradst egy hten bell nem igazoljk, a mulaszts igazolatlan. Igazolatlan rk esetben a bntetsi fokozatok hatrai a kvetkezk: 5., 10., 15., 20., s 25. ra

8.      Ha az iskola brmely tanulja vagy dolgozja a hzirenddel ellenttesen cselekszik, a srtett, annak kpviselje, a srtettel egyetrtsben az Iskolai Dikbizottsg, vagy srtett hinyban az iskolai let brmely rsztvevje panasszal az iskola igazgatjhoz fordulhat.

9.      A hzirendet s annak mdostst a tantestlet hagyja jv, az Iskolai Dikbizottsg s az iskolaszk egyetrtsvel. A hzirendet minden tanv elejn s minden egyes mdostst kveten egy hten bell ismertetni kell a tanulkkal. A hzirend egy pldnyt minden osztlyfnknek s a Diknkormnyzatnak t kell adni.10.  A hit- s vallsoktats megszervezst a hitoktatk s az iskolatitkr kzsen vgzik. Minden v elejn az ezzel kapcsolatos tudnivalkrl a hitoktatk tjkoztatjk a szlket.

 

Tanraink

 

Osztly(Hetedikben)

13551050
 

Npszmll

Induls: 2006-01-16
 
Aranycsulk
 
Szavazs
Mennyire legynk megszvatva a glyatborban?

Ht ne nagyon
Nagyon, hisz errl szl:DD
Nekem8
Tkmind1, gyse megyek
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
Szavazs
Hogy brod a meleget?

Rosszul! Elviselhetetlen!
Hideg pival elviselem...
Jool brom :)
Ez a legjobb id! Lengn ltztt csajok/pasik:P
Meleg, hol?
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 

Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati hõszigetelését!    *****    * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. *    *****    Elindult a Játék határok nélkül rajongói oldal! Ha te is szeretted a '90-es évek népszerû mûsorát, nézz be ide!    *****    Megjelent a Nintendo Switch 2 és a Mario Kart World! Ennek örömére megújítottam a Hungarian Super Mario Fan Club oldalt.    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    ✨ Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott – ismerd meg a „Megóvlak” címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...